Odborný program

Vážení příznivci kapalinové chromatografie a dalších separačních metod,

V programu letošního ročníku Česká chromatografické školy – HPLC.cz 2021 nebudou chybět přednáškové sekce, plakátová sdělení, nedělní workshop a samozřejmě také již známý a oblíbený soutěžní workshop.

Téma nedělního (19.9.2021) praktického workshopu je „Vývoj a validace chromatografických metod“ a odráží tak požadavky účastníků minulého ročníku. Workshop pro Vás připraví a přednesou pořadatelé konference prof. Lucie Nováková a Dr. Michal Douša. Na workshop jsme vyhradili dostatek času a budou Vám poskytnuty také studijní materiály. Doufáme, že připravovaný workshop Vám přinese mnoho nových poznatků, podnětů a inspirací.

V rámci odborného programu svoji účast přislíbili významní odborníci v oblasti separačních věd. Pozvání přijali:

• doc. Petr Bednář, Přírodovědecká fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci
  • doc. Petr Česla, Fakulta chemicko-technologická, Univerzita Pardubice
  • prof. Jan Hlaváč, Přírodovědecká fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci
  • RNDr. Václav Kašička, CSc., Ústav organické chemie a biochemie AV ČR
  • prof. Karel Lemr, Přírodovědecká fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci
  • doc. Ondřej Novák, Ústav experimentální botaniky, AVČR & Přírodovědecká fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci
  • doc. Jiří Urban, Přírodovědecká fakulta, Masarykova Univerzita Brno
  • prof. František Švec, Univerzita Karlova, Hradec Králové

V pondělí 20.9. večer proběhne slavnostní křest knihy  „Moderní HPLC separace v teorii a praxi I a II“ autorů L. Novákové, M. Douši, P. Česly a kolektivu autorů. Společenský večer bude doprovázet cimbálová muzika Primáš, která bude hrát k tanci i poslechu.

Veškeré vědomosti nabyté během konference si pak budete moci osvěžit a rozšířit v rámci oblíbeného soutěžního workshopu v úterý 21. 09. 2021, kdy pro Vás chystáme mnoho teoretických i praktických otázek a samozřejmě také zajímavé ceny pro výherce. Soutěžním workshopem vás provedou prof. Lucie Nováková a Dr. Michal Douša a doc. Jan Havliš. V úterý se poté uskuteční další společenský večer na kterém vystoupí Martin Ševčík duo.

Finální program konference najdete zde.

Oficiální program začíná v pondělí 20. 9. 2021 v 9 hodin a konference bude ukončena ve středu 22. 9. 2021 ve 12 hodin.

Plenární přednáška:

Copyright © 2021 ceskachromatografickaskola.cz | Všechna práva vyhrazena.